Behçet Hastalığı Bitkisel Tedavi

Behçet Hastalığı bitkisel tedavi konusuna giriş yapmadan önce kısaca bu hastalığın ne olduğundan bahsedilmesi daha doğru olacaktır.

Behçet Hastalığı, genellikle ağız ve cinsel organdaki ülserlerin tekrarlanması; göz, kalp ve beyin iltihabı hastalığıdır.

behçet hastalığı bitkisel tedavi

Hastalık için bol miktarda kişniş alınıp, tüketilmesi ön görülür. Kuru kişniş bir bardağın içine konularak sonrasında dinlendirilip içilebilir. Melisa yaprağı, tarhun otu, biberiye, mentollu nane ve kuşburnu bitkilerini karıştırıp içmek fayda sağlayacaktır. Karışımın içine kişinin isteği doğrultusunda limon ve bal ilave edilebilir.

Behçet Hastalığını tedavi edebilmek için bitkisel tedaviler de gerçekleştirilebilir. Buna örnek olarak;

Dut Kurusu ve Arpa karışımı ile Behçet Hastalığı Bitkisel Tedavi

Dut Kurusu ve Arpa karışımını hazırlanışı şu şekildedir: Yarım litre klorsuz suyu kaynattıktan sonra içerisine bir yemek kaşığı kurutulmuş beyaz dut ve bir yemek kaşığı arpa eklenir. On dakika daha kısık ateşte kaynatılır ve altı kapatılarak, süzme işlemi gerçekleştirildikten sonra soğumaya bırakılır. Hazırlanan su günde bir defa aç karnına tüketilir. Bu kürü (karışımı) yirmi beş gün boyunca her defasında yeniden hazırlayarak uygulayın.

İlgili Yazı  Romatizma Belirtisi ve Eklem Ağrısı

Bitkisel Macun ile Behçet Hastalığı Tedavisi

Bitkisel Macun’un hazırlanış süreci şu şekildedir: Elli gram üzerlik tohumu,  elli gram turp tohumu, yüz gram çörek otu,  yüz gram zerdeçal, yüz gram polen, yüz gram arısütü, elli gram demir dikeni, elli gram karanfil, elli gram krem tartar, elli gram ravent kökü, iki kilogram bal ve bir kilogram keçiboynuzu pekmezini bir kabın içerisinde karıştırarak macun haline getirin ve bu macundan günde üç kez bir yemek kaşığı tüketin.

 

Örnekleri çoğaltacak olursak;

  • Balık ürünleri yenilmeli ve balık yağı içilmelidir.
  • Ağızda sakız gibi zeytin yaprağı çiğnenmeli ve bu yöntem gün içerisinde dört buçuk defa tekrarlanmalıdır.
  • Ekşi siyah dut ağızda çiğnenmeli ve gün içerisinde 4,5 defa tekrarlanmalıdır.
  • Üç kaşık bal, beş kaşık elma. Bu maddeler karıştırılır, elde edilen mayi ile sabah ve akşamları 3 dakika sürecek şekilde gargara yapılır.
İlgili Yazı  Huzursuz Bacak Sendromu Bitkisel Tedavi

 

Yukarıda verilen bitkisel tedavi yöntemleri doğru bir şekilde uygulanırsa, mutlaka verim alınır. Tüm Behçet Hastalarına şifa dileğimle yazımı sonlandırıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.