Doğal Selülit Kremi, Selülit Yağı ve Selülit Masajı

Selülit kremi ve selülit yağı ile bu problemden kurtulma yollarını paylaşacağımız yazımızda öncelikle bu durumun sebeplerine dikkat çekmek istiyoruz. Selülit artık çağımızın getirdiği yaşam standartları sebebi ile hem erkek hem de bayan bireylerde çok sık rastlanmaya başlayan ve oldukça rahatsız edici bir problemdir.

Hareketsizlik ve hatalı beslenmeden dolayı gerçekleşen bu durum için doğal çözümleri sizler için ‘Doğal Selülit Tedavisi’ adlı yazımızda kaleme almıştık. Bu yazımızda ise Doğal selülit kremi tarifini sizlere sunacağız ve bunun yanı sıra selülit yağı ve bu krem ve yağla yapılacak olan selülit masajından bahsedeceğiz.

Selülit Kremi ve Selülit Yağı

Selülit kremi ve selülit yağı olarak eczanelerde ve aktarlarda birçok farklı ürün bulunmaktadır. Yine bu ürünlerin olumlu etkilerinin olduğunu aktarmakta fayda var. Ruhsatlı olanlarını alarak kullanabilirsiniz.

İlgili Yazı  Doğal Selülit Tedavisi ve Selülitten Kurtulma Yolları

Bunun yanı sıra olumlu özellikleri gözlenmiş olan ve masaj ile birleştirildiğinde oldukça faydalı olan bir selülit yağı tarifini de sizlere aktarmak istiyorum.

Doğal Selülit Yağı Tarifi;

 • ½ Tatlı Kaşığı Susam Yağı
 • ½ Kahve Kaşığı Portakal yağı
 • 4 veya 5 damla Biberiye Yağı
 • 10 Damla kadar Kekik Yağı

Tüm bu yağları ve malzemeleri bir kapta karıştırın. Çok hafif olmak şartıyla bu karışımı ısıtın. Yaklaşık olarak vücut ısınıza denk olması yeterli olacaktır.

Selülit Kremi

Selülit Yağı Uygulaması ve Selülit Masajı

 • Hazır olan karışımı hafifçe selülitli bölgeye uygulayın. İyice yedirdikten sonra bir kese yardımıyla cildi hafifçe kızartacak şekilde masaj yapın. Keseniz ham ipek veya Kabak lifi olabilir.
 • Bu masajı ortalama 10 ile 15 dakika arasında setçe bastırarak selülitli bölgeye uygulamanız gerekiyor.
 • Arından masaj yapılan bölgeyi mutfak da kullandığınız streç ile sarın ve hiç vakit kaybetmeden ter atmak amacıyla spora veya koşuya gidin.
 • En az 20 dakika iyice ter atabileceğiniz egzersizleri yaptıktan sonra duşa girin ve masaj yaptığınız selülitli bölgeyi iyice yıkayın.
 • Eğer zamanınız varsa bu işlemi 1 defa sabah ve 1 defa akşam olmak üzere uygulayın. Zaman yeterli değilse gün içerisinde 1 defa da uygulanabilir.
İlgili Yazı  Menopoz Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Bu Selülit masajı için hazırlamış olduğumuz doğal selülit yağı ile en az 3 hafta boyunca uygulanmalıdır. Bu sayede 1 veya 2 ay içerisinde çok ucuza bu durumdan kurtulmuş veya önemli ilerlemeler kaydetmiş olabilirsiniz.

Doğal Selülit Kremi, Selülit Yağı ve Selülit Masajı” için bir yorum

 • Eylül 25, 2017 tarihinde, saat 13:45
  Permalink

  özel güzellik merkezlerine yüzlerce lirayı vermenize gerek yok. bu konuyu sonuna kadar okuyun bende etkisi oldu. teşekkürler yönetici

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.