Maydanoz Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Maydanoz faydaları konusunda pek bir bilgi bulunmasa da bilimsel araştırmalar ve tez aşamasında tespit edilen bulgular doğrultusunda belli başlı meselelerde insan sağlığına etkileri dile getirilmiştir.

Maydanoz evlerimizde sıklıkla tükettiğimiz, zeytin yağlı yiyeceklerden salatalara kadar birçok farklı yemek çeşidinde kullandığımız fakat bu kadar çok kullanılması karşın faydaları yeterince bilinmeyen bir bitkidir.

Sağlık açısından inanılmaz faydaları olan maydanoz, aynı zamanda zayıflamak isteyenler için de maydanoz kürü olarak kullanılmaktadır.

Maydanoz Faydaları ve Maydanoz Suyu

Sadece maydanoz suyu değil maydanozun tazesi, kurutulmuşu hatta pişmişi bile her şekilde faydalıdır. Mucizevi bir bitki olan maydanozun faydalarını, içerdiği vitaminleri ve mineralleri sıralayacak olursak;

Yüksek oranda C vitamini İçerir

İlgili Yazı  Zencefil Faydaları

Kalsiyum Kaynağıdır

İyi bir Demir Kaynağıdır

Özellikle sapları mükemmel bir idrar sökücüdür

Bunların yanı sıra mayhoş tadı ve hafif kokusu sebebiyle yemeklerimize mükemmel lezzetler katar. Bu sebeple maydanoz tüketilmesi gerçekten önemlidir.

Maydanoz Faydaları

Maydanoz Limon Kürü

Maydanoz limon kürü şeklinde zayıflamak isteyenler için uygulanan bir kür çeşididir. Maydanoz suyu ile limon suyunun belli oranlarda karıştırılması ve günde sabah ve akşam olmak üzere 2 yarım çay bardağı tüketilmesi metabolizma hızını artıracak ve yağ yakımını güçlendirecektir.

Ayrıca maydanoz kuvvetli bir idrar sökücü olduğu için vücudunuzun gün içerisinde daha fazla su alma ihtiyacını artıracak ve siz yüksek miktarlarda su tükettikçe bununla doğru orantılı olarak metabolizmanızda hızlanacaktır.

İlgili Yazı  Haşhaşın Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.