Sinüzit Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bu yazımızda Sinüzit bitkisel tedavi yöntemlerinden ve sinüzit nedir ve belirtileri nelerdir gibi konulardan bahsedeceğiz.

İnsan vücudunun en hassas ve en mühim bölgesi takdir edersiniz ki vücuda hâkim olan baş bölgesidir. Burada cereyan eden herhangi bir vakıa bütün vücudu tesiri altına almakta pek mahirdir. Yüzümüzde tabiri caizse vücudun bacası niteliğindeki burun organımız mevcuttur.

Burnun etrafında sinüs diye addedilen birtakım boşluklar bulunmaktadır. Sinüs boşlukları rutin bir çalışma takviminde mukoza salgısını muhafaza ederken; ilerleyen zamanlarda bu sinüs boşlukları iltihapla dolmaktadır. İltihapla dolan sinüs boşlukları sinüzit diye bildiğimiz kısmen nörolojik hastalığı ortaya çıkarmaktadır. 21. Yüzyıl insanını belki de en fazla uğraştıran hastalıkların başında gelmektedir.

Sinüs boşlukları bulundukları yerlere göre çeşitli isimlerle terminolojiye girmiştir.  Modern tıp dünyasının literatüre kazandırdığı birtakım sinüzit çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

 • Yanak Sinüsleri
 • Göz Sinüsleri
 • Geniz Sinüsleri
 • Alın Sinüsleri
İlgili Yazı  Kıl Kurdu Bitkisel Çözüm ve Tedavi

Yukarıda yer alan bölgelerdeki sinüs boşluklarının vazifelerini icra edememeleri ve iltihapla dolmaları sonucu bu tip isimleri almışlardır.

 

Sinüzitin Belirtileri

Her insan hayatında bir kez dahi olsa ‘’başım ağrıyor’’ diye sızlanmıştır.  Bu ağrılar kimi zaman kısa bir zaman diliminde bertaraf edilirken kimi zaman da günaşırı şiddetini korumaktadır. İnsan anatomisi; hayat standardını düşürecek, günlük hayata dair konsantrasyona mâni olacak bu tür kronik veya akut baş ağrılarını çeşitli ağrı kesicilerle dindirmek yoluna gitmektedir.

Bu, insanı kısa bir süreliğine rahata sevk edecek olsa da uzun vadede organizmanın bağışıklık düzeyini düşüreceği için bir süre sonra tesir etmeyecektir. Nitekim yapılan birçok araştırma ağrı kesicilerin böbreği inceltici fonksiyonlarının olduğunu da göstermektedir.

Bilhassa üç ayı aşan kronik ağrılarda sinüzitten şüphelenilmelidir. Bu doğrultuda gerekli hekime başvurulmalıdır. Bu noktada sinüzit bitkisel tedavisi de göz ardı edilmemelidir.  İlerleyen zamanlarda salt sinüzit için değil birçok hastalık için sığınılacak bir liman olacaktır bu tedavi yöntemi.

İlgili Yazı  Doğal Selülit Tedavisi ve Selülitten Kurtulma Yolları

Tıbbın aktardığı ve bu hastalıktan muzdarip olan insanların en çok şikâyet ettikleri belli başlı şikâyetler ise şunlardır:

 • Koyu renkli burun akıntısı
 • Burun Tıkanıklığı
 • Göz, burun ve şakaklarda görülen küme tipi ağrılar
 • Halsizlik
 • Duyu organlarında işlevsizlik
 • Ağrıdan kaynaklı konsantrasyon eksikliği ve halsizlik
 • Boğaz ağrısı ve geniz akıntısı

 

sinüzit bitkisel tedaviSinüzit Bitkisel Tedavi Yöntemleri ve Kürleri

Sinüzit; cerrahi operasyon veya farmakolojik ürünlerle tedavi edilebileceği gibi birtakım bitkisel kökenli ürünlerle de tedavi edilebilir. Kimyevi madde içeren ilaçlar vücutta bağışıklık oluşturacağı, yani alışacağı için, bir müddet sonra belki de daha fena bir hal alabilir vaziyetiniz. Bitkisel kökenli bir ilacın tesirini keşfedip sinüs boşluklarında onu kullanmak daha sağlıklı neticeler doğurabilir.

İlgili Yazı  Adet Söktürücü Bitkiler ve Kullanımı

Evvela beslenme alışkanlığının her hastalıkta olduğu gibi sinüzite tesir etmeyeceğini iddia edebilir misiniz? Özellikle yaz aylarında vücut çok su kaybedeceği için nemden de uzak kalacaktır. Bol su tüketerek sinüs boşluklarını yumuşatarak bir nebze de olsa kontrol altına almayı deneyebiliriz.

Önemli hekimlerimizin sinüzitin bitkisel tedavisi için formüle ettiği kürler de mevcuttur. O kürlerden de istifade etmek kimyevi unsurları barındıran ilaçlardan çok daha faydalı olacaktır. Vücudumuz standart formunda kaldığı sürece genelde çok az risk taşır. Vücudumuza her ne oluyorsa ekseriyetle dışarıdan takviye ettiğimiz ürünler vasıtasıyla olmaktadır. İşbu sebeple evvela vücut akışını bozacak her türlü hamleden uzak durmalı, akabinde bitkisel tedavileri kullanmalı ve en nihayetinde farmakoloji tercih edilmelidir!

Her işin başı sağlıktır şiarı düsturunuz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.